.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

 


הקודם              הבא

 27.3.2003 << 28.2.2003   .      .    .    .      .    .                    "פנים / חוץ"

ביום שישי בצהרים, ביום הולדתו של סאדאם חוסיין, 28.2.03, בשעה 12:00, תיפתח תערוכתו של משה האוזמן בגלריה "משרד בתל אביב".
מאז הציב מרסל דושאן את האסלה כיצירת אמנות מוזיאלית מפתיעה ומקוממת בעת ובעונה אחת ועד לנייר הטואלט המצויר של משה האוזמן, שיוצג בחלל גלריה "משרד בתל אביב", עברו שנים רבות. ובכל זאת, כאשר ראיתי לראשונה את פסי נייר הטואלט הספוגים בצבע נקי כל-כך וזוהר, חשבתי שבאמת היה צריך כבר מזמן לעבור לייצור תעשייתי של ניירות מעין אלה, ולכן אינני בטוחה איפה יכולה התערוכה הזו להשתבץ בטרמינולוגית ההגדרות. האם זו תערוכת ציור על נייר רגיש במיוחד? או שמא תערוכה של עיצוב מוצר. אין ספק שיכולה להיות כאן פריצת דרך בייצור נייר טואלט, שאינו מסתיר את מה שנעשה בו לאחר השימוש. ההצעה של משה מאפשרת לזרוק את נייר הטואלט לפח, מבלי לחשוש מן הסימנים שהושארו עליו.

שם התערוכה, "פנים/חוץ", לקוח מאחד מציוריו של האוזמן הנוהג לשלב בעבודותיו המצוירות ניגודי מילים. "מלים הן בשבילי הכול", יאמר ויכתוב שירים קצרים. "אני בודק את מקום החיבור בין המילה והציור, המילים עוסקות ברגשות ובתכנים אישיים".
בחלל המשרד יוצגו ציורים על מצע נייר טואלט, חלקם ניתנים למישוש, אחרים יעברו תהליך של ניילון כדי להגן עליהם מפני היקרעות, או מתשוקת הצופים להשתמש בהם וכך להביא לקצה של יצירת האמנות שסופה יהיה באסלה.
לקראת התערוכה יוצא לאור קטלוג המכיל מבחר עבודות ושירים של משה האוזמן.
האוזמן נולד בקיבוץ דגניה א'. בוגר המדרשה לאמנות, רמת השרון. חי ויוצר ביהוד.

.
.
.
.
.
.
.
.