.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

 
הקודם              הבא

 27.2.2003 << 31.1.2003      .      .    .   .      .    .  "מפלצות על גגות תל אביב" 

מיצב המורכב מציורים על ניירות אריזה חומים. עבודות ספונטניות העשויות בצבע שמן שחור, תעשייתי וסמיך. חלל המשרד הופך לבועה חושנית של חומר וצבע המשנים את החזות המשרדית של הגלריה. אלינה רוצה לומר כי חיי האדם הם לבירינט המופעל על ידי שעון חול והאדם ממשיך לחפש בתוך הטירוף את האיזון. מחשבותיו נפתלות כמו מעיים. הוא חושש שהזמן הולך ואוזל.

שם התערוכה, "מפלצות על גגות תל אביב", מבטא את הפחד מפני מתקפה ביולוגית העלולה לפרוץ בכל רגע, אולי עוד בטרם קיום התערוכה.
ספשילוב מחוברת לפחד המתחולל במחשבותיה ובתוך גופה, פחד שהנו רוחני ופיזי גם יחד. היא רואה בדמיונה את ההליקופטרים נוחתים על גגות תל אביב וזורים את גרעיני המחלה. היא רואה חיות-מפלצות-שדונים מתפתחים באפלולית ותולעים ארוכות רגליים. עם הזמן באים העורבים, הכלבים והחתולים לאכול את שאריות האדם שנותרו ללא רוח חיים.

תל אביב הופכת לעיר בלהות של בני אדם המאבדים צלם אנוש בחייהם ובמותם. מי שנותר לחיות בעיר הן החיות המשוטטות על גגותיה. הסיוט הפוקד את העיר מזכיר במידת מה את הסצינות האנושיות-חייתיות המתוארות בספרו של ז'וז'ה סאראמגו, "על העיוורון".
אלינה ספשילוב חיה ויוצרת בתל אביב. למדה בביה"ס לאמנויות בסנט פטרסבורג שם נולדה בשנת 1973. עלתה לארץ ב- 1990 וב- 1996 סיימה תואר ראשון בארכיאולוגיה ובתרבויות המזרח הקדום באוניברסיטת תל-אביב.

.
.
.
.
.
.
.
.