.
.
.
.
.
.
.
.

 

הקודם              הבא

 24.1.2003 << 27.12.2002          .      .    .    .      .    .          "שלושה פסלים" 

התערוכה שלושה פסלים של תמרה ריקמן היא רטרוספקטיבה מתומצתת של תהליך עבודה. מהלך שמבקש לזכך את מושג הארעיות, ולהעמידו מול הנצחי והמקובע שמגולם בהיסטוריה של המושג פסל.
מערכה ראשונה: רוכבת על סוס לצד עץ
הפסל נעשה בשנות השבעים, בתקופה בה תמרה ריקמן היתה מחוייבת למוסכמות החומר והצורה המעובדת של המודרניזם. הפסל עשוי נירוסטה חרוטה ומעובדת בדקדקנות, מה שמעניק לו מראה סגור שלם ומדויק. תחת המראה הזה חותרת הפריקות הסמויה של הפסל. אפשר לשלוף את הסוס, את הרוכבת את העץ ממקומם ולפרק את השלם הזה לסך מרכיביו.
מערכה שניה: עירומ-ות יורד-ות במדרגות
חמש דמויות זוהרות מאלומיניום, כמעט זהות, יורדות במדרגות נירוסטה. העירומות משתקפות על משטח נירוסטה מלוטשת, מתפרקות על מפלסי המדרגות, ויוצרות אפשרויות הרכבה ויזואליות בנקודות צפייה שונות סביב הפסל. מהלך אסוציטיבי לוקח אותנו אל הציור "עירום יורד במדרגות" של מרסל דושמפ.
מערכה שלישית: אגדת הרוכבים
שבעה סוסים גזורים במספריים ממשטחי נירוסטה, על גב שלושה מהסוסים מהודקים רוכבים. לוח נירוסטה דמוי הר מלווה אותם בדרכם, מבעדו משתקפות דמויותיהם ההזויות. בפסל הזה נבדקים מחדש גבולות הארעיות: הפריקות שלו גלוייה, מהדקים הם שאוחזים את הרוכב אל הסוס, ונוסף גם הפרוק הויזואלי שיוצרת ההשתקפות ההזויה.

.
.
.
.
.
.
.
.